Відпустка поза графіком: хто має право?

Відпустка поза графіком: хто має право?

До Ємільчинського бюро правової допомоги звернулась Стефанія Яковенко (ім’я та прізвище змінені з етичних міркувань, – прим. автора). Об этом сообщает 7d-ukr.in.ua со ссылкой на СМИ.

Жінку цікавило, чи може вона отримати щорічну основну відпустку в зручний для неї час поза графіком відпусток. Консультацію в межах проекту «Я маю право» надали фахівці Ємільчинського бюро правової допомоги.


Щорічні відпустки за бажанням працівника в зручний для нього час надаються (згідно зі статтею 10 Закону України «Про відпустки»):


1) особам віком до вісімнадцяти років;


2) особам з інвалідністю;


3) жінкам перед відпусткою у зв’язку з вагітністю та пологами або після неї;


4) жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину з інвалідністю;


5) одиноким матерям (батькам), які виховують дитину без батька (матері); опікунам, піклувальникам або іншим самотнім особам, які фактично виховують одного або більше дітей віком до 15 років за відсутності батьків;


6) дружинам (чоловікам) військовослужбовців;


7) ветеранам праці та особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;


8) ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, а також особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;


9) батькам – вихователям дитячих будинків сімейного типу;


Окрім цього, право на отримання щорічної основної відпустки в будь-який зручний час для працівника може бути встановлено в трудовому договорі або колективному договорі.


Виникли питання? За юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги. Їх адреси та контакти ви можете знайти на сайті http://zhytomyr.legalaid.gov.ua/ua/ у розділі «Місцеві центри».


Більше інформації про проект «Я МАЮ ПРАВО!» – на сайті pravo.minjust.gov.ua та за номером 0800 213 103 (єдиний контакт-центр надання безоплатної правової допомоги).Джерело статті: “https://zt.20minut.ua/Podii/vidpustka-poza-grafikom-hto-mae-pravo-10936483.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя